Zadzwoń do nas: 795 490 906

Aktualności

Wkładki ortopedyczne VASYLI MEDICAL

Jesteśmy stworzeni do chodzenia po naturalnych, miękkich powierzchniach, jak ziemia czy piasek, które ułatwiają dostosowanie naturalnej osi kończyny dolnej. Niestety, nasze stopy codziennie mają kontakt z innym środowiskiem. Chodzenie i stanie na nienaturalnych, płaskich i twardych powierzchniach jak chodnik czy podłoga, zmusza nasze stopy do rotacji wewnętrznej, a ich łuki naraża na spłaszczanie (nazywamy to nadmierną pronacją).

Niewłaściwe ułożenie stóp i nóg może spowodować przeciążenia i uszkodzenia innych części ciała – tak jak złe wyważenie opon może uszkodzić układ kierowniczy i zawieszenie w samochodzie. Złe ułożenie kończyny dolnej upośledza normalną funkcję kolana i biodra, tak samo jak zwiększa napięcie mięśniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W celu eliminacji tych dolegliwości trzeba ustawić stopy i ciało w ich prawidłowej pozycji – musimy przywrócić naturalną oś kończyny dolnej.

VASYLI International poświęcił 27 lat na naukowe badania problemów związanych z chodzeniem po nienaturalnych, twardych i płaskich powierzchniach. Rezultatem tych prac są ortezy VASYLI – unikalne, opatentowane wkładki do butów zaprojektowane przez podiatrę Philipa VASYLI, aby skorygować kończyny dolne do ich naturalnej osi.

Głęboka stymulacja elektromagnetyczna

Salaus Talent

SALUS-TALENT

Światowa nowość w walce ze schorzeniami narządu ruchu - aparat do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej to pierwsze na rynku urządzenie magnetoterapeutyczne.

Głęboko penetrujący, pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując wyznaczony obszar w głębi ciała.

Wytwarzane pole magnetyczne wnika w głąb organizmu pobudzając komórki nerwowe, mięśnie i naczynia krwionośne.

Głębokość penetracji może wynieść aż 10 cm, dlatego zabiegi są zdecydowanie skuteczniejsze od tradycyjnej metody elektrostymulacji, która działa blisko powierzchni skóry.

Zabieg jest bezbolesny i nie przynosi skutków ubocznych

Zakres wskazań:

 • Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego
 • Schorzenia kręgosłupa
 • Zaburzenia układu nerwowego
 • Rehabilitacja sportowa
 • Zaburzenia układu moczowo-płciowego
 • Osłabienia oraz zanik mięśni

Laser wysokoenergetyczny

BTL-6000 HIL

Rewolucyjna technologia: natychmiastowa, silna i długotrwała ulga w bólu. Bezbolesna i nieinwazyjna terapia. Nowa technologia w laseroterapii. Głębsza penetracja tkanki. Rezultaty potwierdzone klinicznie. Maksymalne bezpieczeństwo.

Zakres wskazań:

 • Przewlekłe zwyrodnienia stawów,
 • Urazy mięśni oraz ścięgien,
 • Ból mięśniowo-powięziowy,
 • Choroby skóry,
 • Skręcenia, stłuczenia i stany zapalne

Terapia falami uderzeniowymi

Nowoczesny i nieinwazyjny system do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Wysoka skuteczność kuracji potwierdzona została wieloletnimi badaniami klinicznymi i opiera się na przepływie przez ciało fal akustycznych, które przenoszą energię w bolące miejsce. Terapia falami uderzeniowymi zwalcza nie tylko objawy, ale również źródło bólu, dzięki czemu osiągnięty rezultat nie jest jedynie chwilowym efektem. Dodatkowo wysoka skuteczność sprawia, że terapia ma bardzo szeroki wachlarz zastosowania.

Z powodzeniem wykorzystuje się ją w leczeniu takich schorzeń jak bóle barków, bóle ścięgna Achillesa, ostrogi piętowe,  zwyrodnienia stawów, łokieć tenisisty czy kolano skoczka. Terapia falami uderzeniowymi posiada wiele zalet: przynosi szybką ulgę w bólu, przywraca sprawność ruchową, jest metodą nieinwazyjną a przeprowadzenie zabiegu nie wymaga podawania znieczulenia i środków farmakologicznych, brak jest też efektów ubocznych terapii. Rezultat leczenia jest trwały, a efekty natychmiastowe.

Zwykle już jeden zabieg przynosi znaczną ulgę, a cala seria wystarczy (3-4 zabiegi), by zlikwidować dręczący ból.

Nowoczesny skuteczny aparat do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Szybka ulga w bólu. Terapia opiera się na przepływie przez ciało fal akustycznych, które przenoszą energię w bolące miejsce.

Terapia falami uderzeniowymi zwalcza nie tylko objawy, ale również źródło bólu, przywracanie sprawności ruchowej.

Główne obszary zastosowań:

 • ortopedia
 • rehabilitacja,
 • medycyna sportowa

Zakres wskazań:

 • bóle barków
 • bóle ścięgna Achillesa
 • ostrogi piętowe
 • zwyrodnienia stawów
 • łokieć tenisisty
 • kolano skoczka

Terapia radiofalowa ukierunkowana

BTL-6000 TR-Therapy

Wskazania: przykurcze mięśniowe, schorzenia mięśni i ścięgien, dolegliwości kręgosłupa, urazy i obrzęki pourazowe.

Efekty: rozluźnienie mięśni, regeneracja tkanek, redukcja obrzęków, ulga w bólu, odzyskanie pełnego zakresu ruchu w stawie.

BTL-6000 TR-Therapy przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Efekty terapii w postaci natychmiastowej ulgi w bólu, rozluźnienia mięśniowego, zmniejszenia obrzęków oraz przyspieszenia regeneracji tkanek zostały potwierdzone naukowo.

Więcej artykułów…

Bony upominkowe

Proponujemy zakup bonów upominkowych dla Państwa bliskich i znajomych. Są to bony otwarte na dowolną kwotę lub na konkretnie wybrany zabieg/zabiegi.

Jest to doskonały pomysł na upominek, ponieważ obdarowana nim osoba może sama dokonać wyboru, z jakiego zabiegu chce skorzystać. Bon upominkowy to również wspaniały pomysł na prezent w ostatniej chwili i świetny wybór dla wszystkich, którzy mają problemy z pomysłem na prezent.

Bony do nabycia w gabinecie.

Certyfikat Firma Godna Zaufania

Nasza siedziba

 

Gabinet rehabilitacyjny mieści się

przy ulicy Namysłowskiej 44

w Dobrzeniu Wielkim.

Zapraszmy w godzinach:
pn-czw 7:00-19:00, pt. 7:00-18:00

Kontakt:

Łukasz Matuszczyk - właściciel, fizjoterapeuta

Michał Wąs - fizjoterapeuta

Patryk Kołodziej - fizjoterapeuta

Marta Kłodzińska - fizjoterapeuta

telefon: 795 490 906

Akceptujemy następujące metody płatności: